NEDEN ESPRESSOLAB

Türkiye’nin en yenilikçi kahve zinciri olarak; kahve tutkunlarına dünyadaki gurme kahve kültürünün değişik tatlarını sunuyoruz. 2014’te İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ilk mağazamızla kapılarımızı açtığımız andan itibaren kahve tutkuları arasında önemli bir hayran kitlesine sahip olduk. İyi kahveye olan tutkumuzu her geçen gün daha fazla kahve severle paylaşmak için çok çalışıyoruz. Hızla büyüyen markamızın 1 kavurma merkezi, Türkiye ve yurtdışında toplam 66 mağazası bulunmaktadır. 2020 yılı içerisinde mağaza sayımızı 100’e çıkarmayı hedeflemekteyiz.

“LAST GENERATION COFFEE” AKIMI İLE NEYİ AMAÇLIYORUZ?

“Third Wave Coffee” akımı nitelikli kahvenin üretimini ve tüketimini temsil ederken; “Last Generation Coffee” akımı ise nitelikli kahvenin varlığının devamlılığını amaçlamaktadır. Akım, nitelikli kahve üretim ömrünün uzun yıllar sürmesini sağlayacak adımların atılması ve üretimde ekonomik, ekolojik ve sosyal gereksinimlerin aynı derecede yerine getirildiği sürdürülebilir kahveciliği amaçlamaktadır. Espressolab öncülüğünde başlatılan bu yeni akım; kahve markaları, ziraat uzmanları, devletler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çevreye duyarlı sürdürülebilir kahve bilinci yaratmak için faaliyetler yürütmektedir.

Last Generation Coffee akımı ile neler yaptık?

Kahvemiz Kenya, Etiyopya ve Tanzanya’da bilinçli tarım yapılmasına katkı sağlıyor.

Kahvemiz kahve ağaçlarının sağlıklı olması için çiftçilere zirai destek veriyor.

Kahvemiz Kenya, Etiyopya ve Tanzanya’daki kadınları ve çocukları güçlendiriyor.

Kahvemiz sürdürülebilir tarım için geri dönüşüme katkı sağlıyor.

Kahvemiz kahve çiftçilerini İklim değişikliğine karşı bilinçlendiriyor.

 

KAHVEMİZİ KENDİMİZ KAVURUYORUZ

Tanzanya, Etiyopya, Endonezya, Guatemala, Kolombiya, Brezilya ve Kenya’nın yerel çiftliklerinden getirttiğimiz kahvemizi, dünyaca ünlü kahve uzmanı Miletto’nun danışmanlığında harmanladık. En ileri kavurma ve pişirme tekniklerinin kullanıldığı üretim süreçlerine dayalı en kaliteli ürünü sunarak, third wave kahve akımının Türkiye’deki en başarılı temsilcilerinden biriyiz. Kahvemizi kendi makinemizde kavurup, en taze haliyle servis ediyoruz. Kahve menümüzü her hafta farklı aromalar ekleyerek zenginleştiriyor, tat skalamızı genişletiyoruz.

KAHVENİZ 48 SAAT ÖNCE KAVRULDU

Espressolab mağazalarında sunduğumuz her bir kahve, 48 saat öncesinden kavruluyor. Biz, iyi kahvenin her zaman taze kahve olduğuna inanıyoruz ve kavurduğumuz çekirdekleri bir an önce misafirlerimizle buluşturmak için çok çalışıyoruz.

ORGANİK KAHVE DENEYİMİ

El Salvador’un yerel çiftliklerinde endüstriyel tarım yapılmamış arazilerde, kimyasal ürün kullanılmadan üretilen tamamen %100 organik kahve çekirdeği ile misafirlerimize iyi kahve deneyimi sunuyoruz.